Blog

Wiadomości z kraju

No proszę, okazuje się, że w Polsce też COŚ się dzieje w temacie standardów sieciowych, a mój blog nie jest samotną wyspą. To ostatnie ma akurat ma też swoje ciemne strony, bo odbiera słodką satysfakcję bycia pionierem, ale coś za coś.

Dostałem dziś maila od Krzysztofa Grodzkiego, który właśnie założył forum poświęcone standardom. Niewiadomo, czy pomysł wypali, ale takie miejsce na pewno jest potrzebne, więc dobrze, że ktoś o tym pomyślał.

Póki co na forum nie ma praktycznie nic, prócz (krótkiej) listy polskich stron o dostępności, alternatywnych przeglądarkach i programowaniu. Poza gwiazdami o ugruntowanej pozycji, jest tam parę innych dobrych linków. Sam dopiero teraz odkryłem TheTarPit, naprawdę dobry polski techlog. Na dobrą sprawę, to chyba dopiero drugi tego typu, po Stream of Thoughts Gandalfa.

Idzie ku lepszemu. Konkurencja rośnie.

Comments

  1. takie miejsce na pewno jest potrzebne

    Szczerze wątpię. Przykład świętej pamięci projektu Beyond-CSS dowodzi, przynajmniej w moim przekonaniu, że w krajowym środowisku trudno znaleźć zainteresowanie standardami w tworzeniu WWW, dostępnością stron czy tematami pokrewnymi. Mieliśmy listę dyskusyjną, mieliśmy wiki, chyba koło 30 członków, odbyło się kilka ciekawych dyskusji, ale całość nie nabrała rozpędu. A potem nagle padło (przy okazji padu serwera) i nikt nie przyszedł na pogrzeb :-(

Comments are now closed