Blog

Upss, I did it again!

Ponieważ miesiąc to wystarczająco długi okres, żeby znudził mi się wygląd strony, przyszedł mi niedawno do głowy pomysł na zrobienie szybkiego redesignu. “Szybki” oznaczał w tym wypadku dwie zarwane noce. Na dodatek jeszcze nie skończyłem, bo strona nie została jeszcze przetestowana w IE 5.x, a podczas przeróbki ciągle pojawiały się jakieś ciekawostki w zachowaniu IE 6, a nawet samej Wielkiej Mozilli.

Ponieważ bardzo mi się nudziło, w nowym layoucie wykorzystałem przezroczyste obrazki PNG, działające też w IE. Co prawda w menu musiałem już z nich zrezygnować (ta marginalna przeglądarka o zaledwie 92-procentowym udziale w rynku nie jest warta kolejnej nocy), ale środkowa część strona ma tło z przezroczystych “pingów” – konkretnie chodzi o te cienie z prawej strony.

Przy okazji całej zabawy korzystałem z paru technik, które są w sumie słabo znane w Polsce (oprócz transparentnych PNG, jeszcze np. Box Model Hack). Jeśli jeszcze wystarczy mi motywacji, postaram się napisać jakiś tutorial na ten temat – a nuż się komuś przyda.

Dobranoc.

Comments are closed