Upss, I did it again!

Archived under Browsers, Site on August 10th, 2004 with no comments

Ponieważ miesiąc to wystarczająco długi okres, żeby znudził mi się wygląd strony, przyszedł mi niedawno do głowy pomysł na zrobienie szybkiego redesignu. “Szybki” oznaczał w tym wypadku dwie zarwane noce. Na dodatek jeszcze nie skończyłem, bo strona nie została jeszcze przetestowana w IE 5.x, a podczas przeróbki ciągle pojawiały się jakieś ciekawostki w zachowaniu IE 6, a nawet samej Wielkiej Mozilli.

Ponieważ bardzo mi się nudziło, w nowym layoucie wykorzystałem przezroczyste obrazki PNG, działające też w IE. Co prawda w menu musiałem już z nich zrezygnować (ta marginalna przeglądarka o zaledwie 92-procentowym udziale w rynku nie jest warta kolejnej nocy), ale środkowa część strona ma tło z przezroczystych “pingów” – konkretnie chodzi o te cienie z prawej strony.

Przy okazji całej zabawy korzystałem z paru technik, które są w sumie słabo znane w Polsce (oprócz transparentnych PNG, jeszcze np. Box Model Hack). Jeśli jeszcze wystarczy mi motywacji, postaram się napisać jakiś tutorial na ten temat – a nuż się komuś przyda.

Dobranoc.

Comments are closed